Gabionové ploty

Na rozsáhlé stavební práce, mezi něž patří například dlouhé ploty, se ideálně hodí gabionové konstrukce. Největší výhodou gabionů je jejich široká škála využití, nízká pořizovací cena, snadnost použití a okamžitá funkčnost.

Gabionový_plot_1Gabionový_plot_3  Gabionový_plot_4zelené-gabiony-300x225

Jejich životnost je přibližně půl století.
 Na rozdíl od železobetonových konstrukcí odpadá nutnost bednění. Stavba plotů se provádí nasucho, pokud se nejedná o příliš dlouhé konstrukce. Když chceme postavit vysoký plot, pro zajištění stability je potřeba zabetonovat stabilizační železné sloupky. Rozměry plotů z gabionů jsou variabilní dle potřeb zákazníka, je možné volit jakékoliv tvary a několik různých druhů velikostí ok gabionové sítě.

V neposlední řadě si můžete zvolit výplňový materiál, kterým bývá nejčastěji lomový nebo přírodní kámen. Výsledný vzhled se nemusí už nijak upravovat, pokud nechcete do gabionů přidat rostliny.
 Pomocí gabionových plotů je možné snadno oddělit potřebný prostor od hluku
a ruchu. Ploty z gabionů jsou skvělým pomocníkem, jestliže nechcete, aby na vás kdokoliv viděl. Zároveň nenarušují svým vzhledem okolí, jako jiné podobné konstrukce. Jsou tvořeny pouze přírodními a recyklovatelnými materiály, které lze kdykoliv rozebrat a znovu použít.

Více inspirace ve fotogalerii zde.