Okrasné gabionové stěny

Stěny z gabionů bez opěrné funkce mají široké možnosti uplatnění. Drátěná konstrukce gabionů je moderní, působí elegantně, ale co je důležitější, nenarušuje přirozený vzhled kameniva. Když je doplněna o vhodnou vegetaci, stává se atraktivním okrasným stavebním prvkem.

Do gabionů lze zasadit libovolné rostliny. Protože jsou tvořeny pouze kameny, neroste v nich plevel a sami si můžete určit, na jakém místě a jaké květiny chcete, aby vyrostly. Do prasklin mezi kameny stačí jen přidat zeminu. Na pěstování v gabionech se hodí také listnaté dlouhozelené stromy, jako jsou dub, buk nebo osika. Nesmíme zapomenout na keře, jako je réva nebo psí víno. Sázení stromů je jednoduché, vykopeme jámu o hloubce půl metru, umístíme gabionový koš, vložíme stromek nebo keř, zasypeme zeminou, obložíme kameny a nakonec povrch zarovnáme.

Okrasná gabionová stěna tvoří například v zahradách a parcích funkční estetický doplněk, který je nenáročný na údržbu. Používají se rovněž jako bariéry proti hluku nebo jako zdi, které mají chránit proti padajícímu kamení ze skal a břehů. Výsledný vzhled zdi můžete ovlivňovat celkovým tvarem konstrukce gabionu, barvou výplňového materiálu, hrubostí lomového nebo přírodního kamene, velikostí a tvarem ok gabionové sítě.
Žádná ze stěn nemusí být stejná. Pokaždé získáte originální stavební prvek, jehož design je plně ve Vaší režii.