Terasy z gabionů

Gabiony jsou multifunkční stavební prvky, jež je možné využít jako unikátní funkční doplněk pro každou moderní nebo zrekonstruovanou stavbu. Používají se jako praktické konstrukce s funkcí opěrné stěny, zdi, schodiště nebo bariéry proti hluku. Dále se využívají jako okrasný prvek ve formě obkladů nebo drobných dekoračních předmětů, které se umisťují na balkóny, zahrady nebo pevné a okrasné terasy.

Gabionová terasa 1Gabionové konstrukce mohou dobře posloužit pro rekonstrukci nebo stavbu netradičních teras, které díky svému přírodnímu vzhledu skvěle zapadají do okolní krajiny. Z gabionů lze postavit pevné terasy různých tvarů a rozměrů podle přání zákazníka. Gabionové koše se hodí pro úpravu terénů, zahrádek a lze z nich také vytvořit neprůhlednou stěnu anebo oplocení pro oddělení bazénu. Jsou zajímavým řešením pro obrubníky a lemování chodníků či zatravněných ploch.

Pevné gabionové terasy vyřeší problém se svahovitostí terénu, když se z nich kaskádovitě vytvoří rovné stěny. Existují také okrasné terasy, které jsou tvořeny kompletní sestavou rovných sítí a jednoduchou montáží se ohnou do požadovaného tvaru. Jedná se o unikátní způsob řešení architektury rodinných domů, chat a chalup. Design prvku lze dotvořit vsazením květináčů, rostlin nebo zabudováním fontán a vodotrysků.

Pro ještě větší požitek ze soukromí si můžete kolem terasy postavit gabionovou zeď, která slouží jako zvukotěsný prvek. Když do ní zakomponujete květiny
nebo jiné popínavé rostliny, její vzhled bude ještě o to krásnější.